Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Mapový portál

Dobročovice - mapový portál

DOBROČOVICE - MAPOVÝ PORTÁL

Oddíl postranní lišty

Povodňový plán

Povodňový plán

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka

VSTUP DO FOTOGALERIE

Finální veřejné představení architektonické studie - náves Dobročovice

Oddíl postranní lišty

Záchranný kruh

Obsah stránky

Informace pro voliče: Volby do Zastupitelstev obcí a do Senátu Parlamentu ČR - 05. - 06.10.2018

středa, 03. říjen 2018 // Pozvánky

Volby do Zastupitelstev obcí a do Senátu Parlamentu ČR - 05. - 06.10.2018

Text // Klára Průchová (referentka OÚ)


Volby do zastupitelstva obce se uskuteční 5. – 6. 10. 2018

občané volí v na obecním úřadě Dobročovice 38. V letošním roce kandiduje v Dobročovicích jedna volební strana, a do zastupitelstva obce bude voleno 7 zastupitelů. Přehled kandidátů je možné nalézt též na stránkách ČSÚ www.volby.cz.

Občané obdrží jeden hlasovací lístek a pokyny pro hlasování v modré obálce společně s hlasovacími lístky do Senátu Parlamentu ČR I. kolo. Obálka s hlasovacími lístky Vám byla roznesena do schránek 02.10.2018. V případě, že jste neobdrželi hlasovací lístky, nebo se během roznosu poškodily, rozmočily, můžete dostat novou sadu lístků přímo v den voleb, ve volební místnosti.

Volič si může vybrat mezi třemi způsoby hlasování. Vzhledem k tomu, že je v obci přihlášena pouze jedna kandidátní strana, má občan možnost volit následně:

  • V prvním způsobu hlasování označí volič křížkem před názvem volební strany pouze jednu volební stranu. Tím dává hlas všem kandidátům této volební strany. Pokud se volič rozhodne volit jednu volební stranu, jestliže by v rámci této volební strany zároveň dal preferenční hlasy, nepřihlíží se k nim.
  • Druhým způsobem hlasování je označit křížkem před jménem kandidátů kandidáty, pro které volič hlasuje, maximálně jich takto může označit tolik, kolik bude členů zastupitelstva. V našem případě jde o 7 kandidátů. Pokud jich označí méně než 7, nevyužité hlasy tzv. propadají.

V případě, že volič označí více než jednu volební stranu, více než 7 kandidátů nebo neoznačí žádného kandidáta, jedná se o neplatný hlas.

Výsledky hlasování zjišťuje statistický úřad způsobem, který je popsán v § 45 zákona o volbách do zastupitelstev obcí, a je v něm stanovena 5% uzavírací klauzule a tzv. ďHondtova metoda přepočtu hlasů voličů na mandáty. Má-li některý z kandidátů nejméně o 10 % více hlasů, než je výše uvedenou metodou stanovený průměr, postupuje v kandidátní listině na první místo. Je-li takových kandidátů více, určí se jejich pořadí podle počtu hlasů, které byly pro ně odevzdány, v případě rovnosti hlasů mezi postupujícími kandidáty je rozhodující původní pořadí kandidátů na kandidátní listině.

Zapsala:

Klára Průchová

referentka

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kontakty

Adresa úřadu
Dobročovice 38
250 82 Úvaly

Úřední hodiny - OÚ
PO: 08:00 - 12:00
       13:00 - 18:00
ST:  08:00 - 12:00
       13:00 - 18:00
+ jiný termín možný po předchozí dohodě

Oddíl postranní lišty

Mobilní aplikace

Nyní na Google Play

Oddíl postranní lišty

Newsletter

Oddíl postranní lišty

Patička stránky

Kalendář akcí - březen Zobrazit kalendář >

 

Pošembeří Historické hasičstvo Dobročovice