Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Mapový portál

Dobročovice - mapový portál

DOBROČOVICE - MAPOVÝ PORTÁL

Oddíl postranní lišty

Povodňový plán

Povodňový plán

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka

VSTUP DO FOTOGALERIE

Finální veřejné představení architektonické studie - náves Dobročovice

Oddíl postranní lišty

Záchranný kruh

Obsah stránky

OSLAVY 100. výročí ČSR 1918 - 2018 a výsadba Lípy svobody - pozvánka na 27.10.2018 pro dobročovické občany

Od: 27. říjen 2018 10:00, Do: 28. říjen 2018 01:00 // KULTURA

OSLAVY stého výročí REPUBLIKY 1918 - 2018, odhalení obnoveného památníku padlých, čest památce padlých, doplnění jmen padlých na pomník, výsadba stromu svobody u příležitosti stého výročí - vše v Dobročovicích od 10:00 hodin. Odpolední program pokračuje od 11 hodin ve Škvorci, 13h příjezd T.G.M. do Škvorce, 14h hlavní ceremoniál, zakončení oslav večerní taneční zábavou. Kyvadlová doprava je zajištěna ZDARMA.

Text // Klára Průchová (referentka OÚ)


OSLAVY 100. výročí ČSR 1918 - 2018

vážení spoluobčané, obec DOBROČOVICE Vás tímto srdečně zve 27.10.2018 od 10:00 hodin k oslavě 100. narozenin naší svobodné republiky.

V 10:00 hodin započne pietní akt u památníku padlých v Dobročovicích, kde bude za vyzvánění zvonu z kaple sv. Isidora slavnostně odhaleno obnovení Památníku, uctíme též památku bojovníků, kteří nedobrovolně narukovali a bojovali za svobodu a demokracii, či za zachování morarchie. U této příležitosti byla dohledána 2 nová jména padlých bojovníků Dobročovic, která se (nedopatřením) na pomník padlých nedostala. Následovat bude přesun k hasičské zbrojnici, kde obec nechala u této vzácné příležitosti vysadit STROM SVOBODY (lípa srdčitá). Odhalíme spolu zbrusu novou plaketu a pokřtíme tak výsadbu stromu 2018 do dalších 100 let :-).

Následně se můžete přesunout kyvadlovou dopravou (nebo vlastní dopravou s možností parkování Na Špejcharu) do Škvorce, kde od 11 hodin začne doprovodný program pro návštěvníky (k vidění bude například):

Stanové městečko (náměstí ve Škvorci) => 11-15 h výstava historické hasící techniky až po současnou, výstava veteranů Veteran Cars Club Klánovice, Kartografická výstava prvorepublikových map (u Zálabských), pro Vaše nejmenší pod taktovkou MC Škvoreček budou probíhat dílničky pro děti v duchu První republiky, zajištěn velký skákací hrad v národních barvách; občerstvení, WC zajištěno.

Od 13 - 14 h podkreslí atmosféru první republiky dixielandová kapela Děsband a zároveň ve 13h proběhne příjezd prezidenta T.G M. v dobové limuzíně s prvorepublikovými vojáky. S těmi se můžete zdarma vyfotit a nechat si třeba vytisknout památeční  fotografii. 

V čase 11:30 a 15:30 "Den otevřených dveří ZŠ Purkrabka" s komentovanou výstavou fotografií statku očima Hany Zvolské; park Purkrabky bude otevřen pro veřejnost  v čase 11-15 h. Dále "Den otevřených dveří ZŠ Škvorec" škola bude otevřena mezi 15:00 - 17:00h s výstavkami dětských prací k ČSR, prohlídka prostor školy. 

Hlavní program začne ve 14 hodin - ceremoniál oslav 5ti starostů. Do oslav jsou zapojené Městys Škvorec a část Třebohostice, obce Dobročovice, Přišimasy, Hradešín, Zlatá a okolní spolky. Stužkování věnce, společný průvod k Památníku padlých u Sokolovny, položení věnce, proslov, státní hymna. 

Odpoledne v 15:30 se můžete také přesunout do sokolovny,  kde bude probíhat rozhovor s VIP hosty Jana Psoty k 1. světové válce doplněné dobovými fotografiemi a jednotlivé bloky budou proloženy dixielandovou hudbou kapely Děsband. Po rozhovorech proběhne křest knihy s názvem "Pátrání po hrdinech", kterou pro Vás připravil Spolek sousedů Škvorec. Kniha se pokusila zrekonstruovat předválečný, válečný a poválečný život v načich obcích. Obrovskou přidanou hodnotou chystané publikace bude bezpochyby objev 26 padlých (pozapomenutých) hrdinů a na základě tohoto objevu budou jednotlivé obce dotesávat jména padlých na své památníky. A toto už je velmi silná myšlenka a důvod k uctění a připomenutí 100. výročí republiky. Po křtu knihy si budete moci publikaci zakoupit za symbolickou cenu.

Večer od 20:00 hodin jste srdečně zváni do sokolovny na tancovačku s kapelou Bumerang.

Vstupné na oslavy i na večerní zábavu ZDARMA. Kapacita sálu je 150 osob. Program oslav Vám byl osobně vhozen do poštovních schránek. Pokud budete potřebovat více výtisků, jsou k dispozici na OÚ.

Za Spolek sousedů a obec Dobročovice Vás srdečně zveme a rádi Vás uvidíme dne 27.10.2018.

Vložený dokument

OSLAVY 100. výročí vzniku ČSR ŠKVOREC pdf pdf 7 MB

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kontakty

Adresa úřadu
Dobročovice 38
250 82 Úvaly

Úřední hodiny - OÚ
PO: 8:00 - 16:00
ST: 10:00 - 18:00 
+ jiný termín možný po předchozí dohodě

Oddíl postranní lišty

Newsletter

Oddíl postranní lišty

Patička stránky

Kalendář akcí - duben Nejbližší akce

Pozvánka na pálení Čarodějnic 2019 v Dobročovicích

30. duben 2019 // KULTURA

Pozvánka na pálení Čarodějnic 2019 v Dobročovicích v 17 hodin u HZ (skákací hrad pro děti od 16 hod.), přivítejte jaro a pobavte se u živé kapely Buffalo Bill, pro děti je připravena cukrová vata, skákací hrad a malování na obličej)

Zobrazit kalendář >

 

Pošembeří Historické hasičstvo Dobročovice