Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Mapový portál

Dobročovice - mapový portál

DOBROČOVICE - MAPOVÝ PORTÁL

Oddíl postranní lišty

Povodňový plán

Povodňový plán

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka

VSTUP DO FOTOGALERIE

Finální veřejné představení architektonické studie - náves Dobročovice

Oddíl postranní lišty

Záchranný kruh

Obsah stránky

OSLAVY 100. výročí ČSR 1918 - 2018 - pozvánka na 27.10.2018 pro dobročovické občany

středa, 15. srpen 2018 // Kulturní akce

V 10:00 započne pietní akt u památníku padlých v Dobročovicích, kde bude slavnostně odhaleno jeho obnovení a následně se můžete přesunout kyvadlovou dopravou (nebo vlastní dopravou s možností parkování Na Špejcharu) do Škvorce, kde ve 14 hodin započne hlavní akce a ceremoniál oslav

Text // Klára Průchová (referentka OÚ)


OSLAVY 100. výročí ČSR 1918 - 2018

27.10.2018 přijďte oslavit společně 100. narozeniny naší krásné republiky. V 10:00 započne pietní akt u památníku padlých v Dobročovicích, kde bude slavnostně odhaleno jeho obnovení a následně se můžete přesunout kyvadlovou dopravou (nebo vlastní dopravou s možností parkování Na Špejcharu) do Škvorce, kde ve 14 hodin započne hlavní akce a ceremoniál oslav. Do oslav jsou zapojené Městys Škvorec a část Třebohostice, Dobročovice, Přišimasy, Hradešín, Zlatá. Stanové městečko bude dopoledne k dispozici cca od 12 hodin, kde budete moci své děti na chvíli ponechat v "hlídacím koutku" s dílničkami (od MC Škvoreček) a Vy si budete moci prohlédnout dobovou hasící techniku, či dobové automobily, motorky apod. Doprovodný program, hudba a občerstvení bude v městečku zajištěný. Po hlavním ceremoniálu se budete moci podívat v odpoledním bloku do ZŠ Škvorec, ZŠ Purkrabka, nebo zámku Savoia, či si poslechnout v sokolovně rozhovor s VIP hosty k 1. světové válce doplněné fotografiemi z oné doby. V sokolovně také proběhne křest knihy Pátrání po hrdinech, kterou pro Vás připravuje Spolek sousedů Škvorec. Kniha se lehce pokusí zrekonstruovat předválečný, válečný a poválečný život v načich obcích. Obrovskou přidanou hodnotou chystané publikace bude bezpochyby objev 26 padlých (pozapomenutých) hrdinů a na základě tohoto objevu budou jednotlivé obce dotesávat jména padlých na své památníky. A toto už je velmi silná myšlenka a důvod k uctění a připomenutí 100. výročí republiky. Večer jste srdečně zváni do sokolovny na večerní tancovačku s kapelou Bumerang. Lístky na taneční zábavu bude možné zakoupit (cca v říjnu) na obecním úřadě do vyprodání zásob, případně ve Škvorci na radnici (počet osob v sokolovně je kapacitně omezen).


Budeme postupně uveřejňovat propagační materiály k oslavám na našich stránkách www.dobrocovice.cz a na stránce FB Dobročovice. Během září/října Vám také do schránky bude vhozen leták s programem oslav a informacemi ke kyvadlové přepravě.

Za Spolek sousedů a obec Dobročovice Vás srdečně zveme a rádi Vás uvidíme dne 27.10.2018.

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kontakty

Adresa úřadu
Dobročovice 38
250 82 Úvaly

Úřední hodiny - OÚ
PO: 08:00 - 12:00
       13:00 - 18:00
ST:  08:00 - 12:00
       13:00 - 18:00
+ jiný termín možný po předchozí dohodě

Oddíl postranní lišty

Mobilní aplikace

Nyní na Google Play

Oddíl postranní lišty

Newsletter

Oddíl postranní lišty

Patička stránky

Kalendář akcí - únor Zobrazit kalendář >

 

Pošembeří Historické hasičstvo Dobročovice